Bio panelistów i prowadzących warsztaty

///

Krzysztof Cudak

Absolwent studiów inżynierskich na kierunku Informatyka WSZiB w Krakowie, magisterskich studiów informatycznych na Politechnice Poznańskiej oraz MBA w IPI PAN – Utah Valley University. 

Przez ostatnie kilkanaście lat pełnił różne funkcje: od inżyniera do dyrektora cyber bezpieczeństwa, chroniąc duże organizacje oraz startupy przed cyber przestępcami. Obecnie pracuje jako freelancer, doradzając oraz budując usługi typu: cyber security defense, głównie w sektorze finansowym. Aktywny wykładowca na konferencjach branżowych tj. The H@ck Summit, Confidence, SEMAFOR, SecOps Polska, SGH Cyber Academy czy Rzeczpospolita Cybercrime. Posiadacz branżowych certyfikatów tj: CISSP, CISM, C|EH, CCSK, CBSE, TOGAF.

Rafał Krzywda

Absolwent kierunku Informatyka Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie.

Swoja przygodę z biznesem rozpoczął w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie, gdzie współtworzył pierwszy w Polsce Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Od ponad dwudziestu lat, zajmuje się tworzeniem gier komputerowych, rozrywki i oprogramowania. Przez wiele lat związany z branżą nieruchomości.

Członek Rad Nadzorczych.

Aktualnie Prezes Zarządu FreeMind S.A., spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Michał Mioduszewski

Michał Mioduszewski

Michał Mioduszewski jest inżynierem, absolwentem kierunku Informatyka WSZiB w Krakowie. Jako student WSZiB w Krakowie wziął udział w eksperymencie – studiach na Uniwersytecie w Amsterdamie w zakresie cyber bezpieczeństwa.

Architekt i inżynier systemów bezpieczeństwa w infrastrukturze chmurowej z ponad 10-letnim doświadczeniem specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu systemów Cloud Security Posture Management (CSPM), wspierając organizacje w budowie bezpiecznych środowisk chmurowych.

Piotr Kornijasz

Piotr Kornijasz

Swoją przygodę z biznesem w branży IT rozpoczął w latach 90tych poprzedniego wieku zakładając firmę NKK System Sp. z o.o. To chęć rozwoju i uzupełnienia braków w fundamentalnej wiedzy z zakresu informatyki popchnęła go na studia w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie. To zaowocowało tym, że po siedmiu semestrach został absolwentem kierunku Informatyka, gdzie zdobył tytuł inżyniera, a po kolejnych czterech absolwentem studiów drugiego stopnia kierunku Informatyki stosowanej, gdzie zdobył tytuł magistra.

W kolejnym roku poza prowadzeniem firmy i tworzeniem dla niej oprogramowania ułatwiającego współpracę z klientami!

Aktualnie również wykładowca na kierunku Informatyka. Jako pasjonat i praktyk dzieli się tymi skarbami z nowymi adeptami technologii ICT.

Poprowadzi warsztaty pt. Budowa i działanie REST API.

Po szczegóły zajrzyj na stronę https://fromstudenttopro.wszib.edu.pl/program-konferencji/

Oskar Wąsikowski

Oskar Wąsikowski

Senior Fullstack Developer

Jest doświadczonym inżynierem oprogramowania z ponad 6-letnim stażem w tworzeniu aplikacji webowych, architekturze systemów oraz rozwijaniu rozwiązań chmurowych opartych na mikroserwisach. Specjalizuje się w technologiach Java (17/21), Spring Boot. Posiada doświadczenie w pracy z narzędziami CI/CD oraz w tworzeniu testów automatycznych.

Obecnie pracuje jako Senior Fullstack Developer w firmie Bunge, gdzie tworzy aplikacje wspierające logistykę oceaniczną oraz zarządzanie zapasami w portach. Wcześniej zdobywał doświadczenie m.in. w Sabre.com oraz Alior Banku, rozwijając systemy bankowe, narzędzia testowe i mikro usługi. Swoją karierę zaczynał w firmie Dronn.com, gdzie tworzył i zarządzał dialogami Voicebotów oraz mikroserwisami zintegrowanymi z usługami AI.

Jest absolwentem AGH w Krakowie (kierunek: Informatyka), a obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich w WSZIB w Krakowie na specjalizacji Technologie Big Data. Jego praca dyplomowa dotyczy systemu do analizy i predykcji trendów giełdowych z wykorzystaniem sieci neuronowych.

Poza pracą interesuje się piłką nożną i grami komputerowymi.

Poprowadzi warsztaty pt. DDD w praktyce. Implementacja mikroserwisu przy użyciu metodologii Domain Driven Design.

Po szczegóły zajrzyj na stronę https://fromstudenttopro.wszib.edu.pl/program-konferencji/

Marcin Mikłas

Senior Developer, Project Manager

Absolwent Politechniki Krakowskiej, programista specjalizujący się w technologiach Java i Python, z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami IT. Od dwóch dekad łączy praktykę zawodową z działalnością dydaktyczną, przekazując wiedzę technologiczną jako pracownik Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Jego doświadczenie obejmuje zarówno wdrażanie rozwiązań programistycznych, jak i kształcenie przyszłych specjalistów branży IT.

Poprowadzi warsztaty pt. Zrozumieć Git’a.
Po szczegóły zajrzyj na stronę https://fromstudenttopro.wszib.edu.pl/program-konferencji/

Bartosz Banduła

Bartosz Banduła jest doktorem nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse oraz pełni funkcję Dziekana Wydziału Nauk Stosowanych w WSZiB w Krakowie.

Specjalizuje się w zarządzaniu, finansach i informatyce, co znajduje odzwierciedlenie w jego licznych publikacjach naukowych. Jest autorem wielu artykułów poświęconych m.in. analizie kondycji finansowej przedsiębiorstw, controllingu oraz wykorzystaniu systemów ERP w zarządzaniu.

Działalność naukową łączy z doradztwem gospodarczym m.in. w obszarze restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw, wsparcia ich działalności ze środków UE, czy w końcu wykorzystania narzędzi ICT w zarządzaniu.

Tomasz Wojdyński

Dr inż. Tomasz Wojdyński, prof. WSZiB, od ponad 30 lat związany jest z WSZiB w Krakowie, gdzie od samego początku kształtuje oblicze uczelni w zakresie IT.

Dzięki jego pasji do wykorzystywania osiągnięć ICT w życiu gospodarczym uczelnia dysponuje nowoczesną infrastrukturą oraz najwyższej klasy narzędziami informatycznymi.

Szczególną uwagę przykłada do bezpieczeństwa, poufności, dostępności, odporności na awarie oraz zgodności wdrażanych rozwiązań ze standardami, dbając jednocześnie o optymalizację kosztów (TCO).

Jako wieloletni praktyk oraz wykładowca technologii Microsoft, Red Hat, Cisco i AWS skutecznie dzieli się swoją wiedzą ze studentami, którzy z powodzeniem zasilają rynek pracy IT oraz innych branż.

Jest pomysłodawcą, Product Ownerem oraz Project Managerem systemów SUSZI, SAKE i mWSZiB. Stworzony przez niego system zarządzania uczelnią SUSZI, wcześniej znany jako SiDS, był jednym z pierwszych tego typu systemów dostępnych online w Polsce. Projekty prowadzi zgodnie z metodykami Waterfall, PRINCE2, ITIL oraz Agile (SCRUM).

Świadczy także usługi eksperckie i konsultacyjne dla instytucji i podmiotów gospodarczych, w tym m.in. Adelsa, Caixa, Krakowski Holding Komunalny, Offroad-Express oraz innych.